Gyroskopické přístroje

 

3 PALCOVÝ UMĚLÝ ELEKTRICKÝ HORIZONT - LUN 1241

Umělý horizont je přímo ukazující gyroskopický přístroj, který indikuje podélný sklon a příčný náklon vzhledem k horizontální rovině. Funkční rozsah je ±360° ve sklonu i náklonu, při sklonech větších než ±70° je oblast řízené precese. Užitá gyroskopická soustava má tři stupně volnosti. Hlavní zobrazující částí je asférická indikační plocha se stupnicí podélného sklonu do rozsahu ±20°, po dosažení tohoto sklonu se odkryje okénko v indikační ploše, kde se objeví číselný údaj podélného sklonu až do hodnoty ±70°. Horizont je vybaven aretačním zařízením, přestavitelným symbolem letadla v rozsahu +10° až -7° podélného sklonu a vizuální indikací provozního stavu. K dispozici je i provedení s osvětlením (napájecí napětí: 5, 14, 28 VDC - dle požadavku zákazníka). Zobrazení odpovídá pohledu z letadla na zemský povrch. Přístroj plní požadavky a metodiky předpisů TSO – C4c a RTCA/DO – 160C. Přístroj se vyrábí i ve vojenském provedení. Neváhejte nás kontaktovat s vaší poptávkou.


     

 

3 PALCOVÝ UMĚLÝ ELEKTRICKÝ HORIZONT - LUN 1241 (PROVEDENÍ SE ZÁLOŽNÍ BATERIÍ)

Umělý horizont je přímo ukazující gyroskopický přístroj, který indikuje podélný sklon a příčný náklon vzhledem k horizontální rovině. Funkční rozsah je ±360° ve sklonu i náklonu, při sklonech větších než ±70° je oblast řízené precese. Užitá gyroskopická soustava má tři stupně volnosti. Hlavní zobrazující částí je asférická indikační plocha se stupnicí podélného sklonu do rozsahu ±20°, po dosažení tohoto sklonu se odkryje okénko v indikační ploše, kde se objeví číselný údaj podélného sklonu až do hodnoty ±70°. Horizont je vybaven aretačním zařízením, přestavitelným symbolem letadla v rozsahu +10° až -7° podélného sklonu a vizuální indikací provozního stavu. Provedení s vestavěnou záložní baterií zaručuje zachování funkce i po výpadku napájecího napětí po dobu minimálně 50 minut. K dispozici je i provedení s osvětlením (napájecí napětí: 5, 14, 28 VDC - dle požadavku zákazníka). Zobrazení odpovídá pohledu z letadla na zemský povrch. Přístroj plní požadavky a metodiky předpisů TSO – C4c a RTCA/DO – 160C. Neváhejte nás kontaktovat s vaší poptávkou.

 

 

3 PALCOVÝ ZATÁČKOMĚR - LUN 1216

Letecký přístroj určený k měření úhlové rychlosti v rozsahu ±3°/s kolem svislé osy letounu, což odpovídá parametrům zatáčky provedené při rychlosti 350 km/h a při náklonu 45°. Součástí zatáčkoměru je kapalinová libela pro indikaci náklonu v zatáčce. Dosažení provozních otáček gyromotoru je indikováno zakrytím nápisu OFF na stupnici zatáčkoměru. Větší výchylka, než odpovídá úhlové rychlosti ±4°/s, je omezena pevným dorazem. Přístroj se vyrábí i v provedení koordinátor. K dispozici je i provedení s osvětlením (napájecí napětí: 5, 14, 28 VDC - dle požadavku zákazníka). Přístroj plní požadavky a metodiky předpisů TSO – C3d a RTCA/DO – 160D. Neváhejte nás kontaktovat s vaší poptávkou.

 

      

75900

Úvod | Nahoru | Tisk

© 2024 MIKROTECHNA PRAHA a.s. All rights reserved.

Najdete nás na palubácha v průmyslovém areálu BUSINESS CENTRUM MIKROTECHNA

Let L 410 NG
Let L 410 UVP E20
Evektor EV-55 Outback
Aero L-39 NG
Aero L-39 Albatros
Aero L-159 ALCA
Zlin Z 143 / 243
Grob G 120TP
Extra EA-200
PZL-130 Orlik
PZL W-3A Sokół
PZL SW-4 Puszczyk