Systém jakosti

 

V naší společnosti je zaveden systém jakosti ISO 9001. Jsme držiteli schválení, která jsou nezbytná pro organizaci a řízení všech předvýrobních a výrobních postupů jak pro letecký, tak neletecký průmysl.

 

- ISO 9001 - systém managementu kvality

- PART 21, Subpart G - výroba leteckých přístrojů

- PART 145 - údržba a opravy leteckých přístrojů

- AQAP 2110 - vývoj, výroba, opravy a zkoušení letadlových částí a zařízení, speciálních zkušebních zařízení, výroba v oblasti jemné mechaniky

- L-NP 021 - konstrukce a vývoj leteckých přístrojů

- MAA 012 - výroba výrobků vojenské letecké techniky

- EASA - prokázání schopností pro navrhování (design) - ETSO autorizace

 

PROHLÁŠENÍ O KONFLIKTNÍCH MINERÁLECH

Společnosti spadající pod působnost americké instituce SEC musí při své činnosti deklarovat použití zlata, wolframu, cínu a tantalu nepocházejících z problematických oblastí Konga a jeho blízkého okolí. Tyto oblasti jsou bohužel nechvalně známé násilně vynucovanou prací v nelidských podmínkách, využívanou na získávání výše uvedených minerálů. Zisk z prodeje takto získaných surovin je potom používán hlavně k financování ozbrojených konfliktů. Proti tomuto negativně působícímu trendu a s cílem potlačení těchto aktivit vznikl na americké půdě v roce 2010 zákon nazvaný Dodd-Frank Wall Street reform and Consumer protection act, často odkazovaný problematikou Konfliktních minerálů, nebo také zkratkou 3TG (Tungsten, Tin, Tantal, Gold).

Společnost MIKROTECHNA PRAHA a.s. se připojuje k výše uvedené snaze zákona o konfliktních minerálech.

14135

Úvod | Nahoru | Tisk

© 2018 MIKROTECHNA PRAHA a.s. All rights reserved.